WSPOMNIENIE MARII WITKOWSKIEJ (1928-2018)

Zapraszamy na spotkanie

21.06.2018 r. (czwartek), godz. 18.

sala klubowa KIK, Tarnów, Rynek 24

poświęcone pamięci Marii Witkowskiej – Honorowego Członka Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

Program:

– Msza św. w intencji śp. Marii – ks. prof. Michał Drożdż.

– Film o życiu i pracy Marii Witkowskiej

– Wspomnienia przybyłych na spotkanie.

_________

Śp. Maria Witkowska  (6.XI.1928-1.IV.2018)

Będąc blisko Jezusa, była blisko ludzi, pomagając im w różnych potrzebach. Jestem przekonany, że teraz Jezus przygarnął ją swoimi dłońmi – mówił w homilii pogrzebowej bp Wiesław Lechowicz.

 Była osobą pracowitą, oszczędną… Była dobrym duchem całej rodziny. Pomagała wielu osobom, instytucjom, stowarzyszeniom. Ludzie nazywali ją mamą lub ciocią. Była zaangażowana w kultywowanie patriotyzmu, w zachowanie lokalnej kultury – mówił w pożegnalnym słowie syn śp. Marii Krzysztof Witkowski, prezes firmy Bruk-Bet.

Współtworzyła i do końca swoich dni pracowała w Firmie Bruk-Bet w Niecieczy. Prowadziła szeroką działalność kulturalno-oświatową, organizując i inicjując imprezy m.in. z okazji świąt państwowych. Organizowała obozy dla młodzieży integrujące młodych ludzi z Polski, Ukrainy i Białorusi. Za swoją działalność społeczną, patriotyczną, kulturalną, dobroczynną została uhonorowana wielu odznaczeniami, m.in. srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi, Medalem „Gloria Artis”, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.