Relacje z wydarzeń z udziałem KSW

BYLIŚMY W CZĘSTOCHOWIE 28.11.2018

Tradycyjnie, 2 lipca odbyła się już 81 Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. W tym roku hasło pielgrzymki to: W służbie Bogu i Ojczyźnie.

Bohaterką była Natalia Tułasiewicz, której życie i dzieło przypomniano z Wałów Jasnogórskich.

Nie mogło nas tam nie być.

czytaj dalej…

WSPOMNIENIE – MARIA WITKOWSKA (1928-2018) 02.07.2018

21.06.2018 r. wspominaliśmy śp. Marię Witkowską (dyrektora finansowego ds. socjalnych w Firmie Bruk-Bet w Niecieczy) – Członka Honorowego KSW. Mszę św. w intencji zmarłej koncelebrowali – ks. Wiesław Frączek – dekanalny duszpasterz nauczycieli, dekanatu Tarnów-Południe, ks. Marcin Baran – dyrektor Wydz. Duszpasterstwa Młodzieży i prezes KCEM KANA pod przewodnictwem ks. prof. Michał Drożdż (UP JPII) (…)

czytaj dalej…

INAUGURACJA V SYNODU DIECEZJI TARNOWSKIEJ 24.05.2018

Uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Do naszego lokalu zaprosiliśmy tych, którzy nie znaleźli miejsc siedzących na placu i uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii.

 

 

czytaj dalej…

WIELKOPOSTNE SKUPIENIE

24 marca 2018 r. w dolnym kościele parafii św. M. Kolbego odbyło się wielkopostne zamyślenie poprowadzone przez ks. prof. Michała Drożdża, dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Tegoroczne  WIELKOPOSTNE ZAMYŚLENIA dotykało głębiej motywu krzyża i na nowo zbliżyło nas do doświadczenia Bożego miłosierdzia. Rozważania Drogi Krzyżowej, przygotowane przez Księdza Profesora (…)

czytaj dalej…

PODSUMOWANIE KONKURSU MARYJNEGO

W Sali Lustrzanej odbyło się uroczyste podsumowanie Tarnowskiego Konkursu Maryjnego. Narody otrzymali nie tylko uczestnicy konkursu, ale uhonorowano także ich opiekunów.

 

czytaj dalej…

MŁODZIEŻ SZKOŁY KSW Z LIBIĄŻA W NIECIECZY 29.03.2018

Z inicjatywy naszego Oddziału, na zaproszenie p. dyr. Marii Witkowskiej – szefowej teatru działającego przy firmie Bruk-Bet w Niecieczy, młodzież z Zespołu Szkół im. ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu wraz z uczniami z Zespołu Szkół w Libiążu 5 listopada 2017 r. ,w teatrze w Niecieczy, wystawiła spektakl „Sienkiewicz razy cztery”

czytaj dalej…