Relacje z wydarzeń z udziałem KSW

POŻEGNALIŚMY ŚP. STANISŁAWĘ DZIEWĘ-NOWAK 30.11.2020

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 16.XI.2020 w kościele pw. Bł. Karoliny Kózki w Tarnowie oraz na Cmentarzu Komunalnym w Dąbrowie Tarnowskiej.

W imieniu członków KSW naszą koleżankę pożegnała prezes Oddziału, reprezentująca także Zarząd Główny (jako wiceprezes ZG KSW).

Świętej pamięci Stanisława Dziewa-Nowak – nasza koleżanka, przyjaciółka po prostu – Stasia odeszła tuż przed dniem swoich imienin – które (…)

czytaj dalej…

I ROCZNICA ŚMIECI KS. PROF. ALOJZEGO DROŻDŻA 15.10.2020

9 października 2020 r. spotkaliśmy się na Eucharystii w intencji śp. Księdza Profesora Alojzego Drożdża, którą koncelebrowali ks. prof. Michał Drożdż, brat śp. ks. Alojzego, pełniący funkcję asystenta kościelnego Oddziału KSW w Tarnowie oraz ks. infułat Adam Kokoszka i ks. prałat Krzysztof Czermak.

Była okazja by przypomnieć postać i dzieło Księdza Profesora.

Ks. prof. Alojzy Drożdż  odszedł (…)

czytaj dalej…

UROCZYSTA GALA ROZDANIA NGRÓD 20.09.2020

18 września br., w święto św. Stanisława Kostki, w czasie trwania X Tygodnia Wychowania odbyła się uroczysta GALA podsumowania projektu „W Hołdzie Polskiemu Papieżowi”.

Organizatorami było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, Uniwersytet Społeczny Nauczania Jana Pawła II w Tarnowie.

Odczytano protokoły JURY i rozdano (…)

czytaj dalej…

SPOTKANIE OPŁATKOWE 15.02.2020

Wspólne śpiewanie kolęd w świąteczno-noworocznej atmosferze, przy kawie, herbacie i dobrych wypiekach odbyło się 10 stycznia 2020 w sali katechetycznej przy parafii św. Maksymiliana. Spotkanie poprzedziła Msza św. w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego.

Podczas spotkania prezes Oddziału KSW w Tarnowie, pełniąca jednocześnie obowiązki wiceprezesa Zarządu Głównego w Polsce – Magdalena Urbańska –  wręczyła Księdzu Profesorowi (…)

czytaj dalej…

SPOTKANIE Z dr MARZENĄ FLORKOWSKĄ – „Święty czas choroby” 07.12.2019

W piątek, 22 listopada odbyło się spotkanie z dr Marzeną Florkowską (współautorką książki „Święci nie zarażają”), która opowiedziała nam o ostatnich latach życia św. Faustyny.
Był to niezapomniany, pełen wzruszeń wieczór. Wspaniała opowieść; zaskakujące fakty podane w sposób prosty, pięknym językiem…Unikalne zdjęcia i żywa opowieść. Wypełniona po brzegi sala kinowa przy kościele Miłosierdzia Bożego (niektórzy stali (…)

czytaj dalej…

BYLIŚMY W „NINIWIE” NA REKOLEKCJCH

Rekolekcje dla nauczycieli i wychowawców w Kokotku.
W dniach 15 – 17 listopada w Oblackim Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku odbyły się rekolekcje dla nauczycieli, wychowawców oraz osób związanych z Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców. W  rekolekcjach uczestniczyły 3 osoby z Oddziału KSW w Tarnowie. Temat rekolekcji  „Nauczyciel – katolik wobec wyzwań współczesnego świata”. Głównym prowadzącym w tych (…)

czytaj dalej…