Relacje z wydarzeń z udziałem KSW

FOTORELACJA Z IX FORUM NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW 20.03.2019

czytaj dalej…

SYMPOZJUM O BŁ. HANNIE CHRZANOWSKIEJ 28.02.2019

Sympozjum Hanna Chrzanowska – jedna z nas. Kto następny? Zorganizowane we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie, w 40. rocznicę wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową, pod honorowym patronatem JE Księdza Biskupa Andrzeja Jeża – Biskupa Tarnowskiego W programie znalazły się wykłady: Hanna Chrzanowska – postać i życie, Izabela Ćwiertnia (Prezes Katolickiego Stowarzyszenia (…)

czytaj dalej…

MYŚLENIE O OJCZYŹNIE ŚW. JANA PAWŁA II

W 40. rocznicę wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową i 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowano spotkanie z wykładem ks. dr. hab. Michała Drożdża prof. UPJPII  pt. POLSKA TO JEST MOJA MATKA, MOJA OJCZYZNA. Myślenie o Ojczyźnie św. Jana Pawła II. Po spotkaniu mieliśmy okazje wysłuchać utworów polskich kompozytorów m.in. na skrzypce, flet, głos z (…)

czytaj dalej…

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 16.02.2019

14 września 2018 Mszą św. pod przewodnictwem ks. dr. Grzegorza Rzeźwickiego – proboszcza parafii św. Maksymiliana M. Kolbego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Eucharystia odbyła się w dolnym kościele

Następnie w sali Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA wysłuchaliśmy wykładu „ŻYCIE JAKO POWOŁANIE  w myśli i nauczaniu Św. Jana Pawła II” – dr. Grzegorza Sudoła – na (…)

czytaj dalej…

BYLIŚMY W CZĘSTOCHOWIE 28.11.2018

Tradycyjnie, 2 lipca odbyła się już 81 Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. W tym roku hasło pielgrzymki to: W służbie Bogu i Ojczyźnie.

Bohaterką była Natalia Tułasiewicz, której życie i dzieło przypomniano z Wałów Jasnogórskich.

Nie mogło nas tam nie być.

czytaj dalej…

WSPOMNIENIE – MARIA WITKOWSKA (1928-2018) 02.07.2018

21.06.2018 r. wspominaliśmy śp. Marię Witkowską (dyrektora finansowego ds. socjalnych w Firmie Bruk-Bet w Niecieczy) – Członka Honorowego KSW. Mszę św. w intencji zmarłej koncelebrowali – ks. Wiesław Frączek – dekanalny duszpasterz nauczycieli, dekanatu Tarnów-Południe, ks. Marcin Baran – dyrektor Wydz. Duszpasterstwa Młodzieży i prezes KCEM KANA pod przewodnictwem ks. prof. Michał Drożdż (UP JPII) (…)

czytaj dalej…