I ROCZNICA ŚMIECI KS. PROF. ALOJZEGO DROŻDŻA

9 października 2020 r. spotkaliśmy się na Eucharystii w intencji śp. Księdza Profesora Alojzego Drożdża, którą koncelebrowali ks. prof. Michał Drożdż, brat śp. ks. Alojzego, pełniący funkcję asystenta kościelnego Oddziału KSW w Tarnowie oraz ks. infułat Adam Kokoszka i ks. prałat Krzysztof Czermak.

Była okazja by przypomnieć postać i dzieło Księdza Profesora.

Ks. prof. Alojzy Drożdż  odszedł do Domu Pana 27 września 2019 r.  – był Członkiem Honorowym Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Wspaniały wykładowca, pasjonująco przepowiadający kaznodzieja, a przede wszystkim dobry i  pokorny człowiek; kapłan oddany Bogu i ludziom; wychowawca wielu pokoleń kapłanów i młodzieży, nieodżałowany Przyjaciel wielu z nas.

Pożegnaliśmy Go 1 października w kościele parafialnym w Żeleźnikowej, skąd pochodził; w kościele w którym był ochrzczony, przyjął I Komunię św., sakrament Bierzmowania i odprawił prymicje kapłańskie.

Dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Tarnowie ks. prof. Alojzy Drożdż miał wiele sympatii; służył radą, pomocą, a przede wszystkim słowem podczas spotkań, wykładów i homilii. Ostatnie spotkanie w gronie członków KSW odbyło się podczas Sympozjum o bł. Hannie Chrzanowskiej 7.11.2018 r. Ksiądz Profesor zawsze mówił, że musimy być silni i niezależni; zawsze wskazywał na „Najlepszego nauczyciela”, który nigdy nie zawodzi.

Podczas ostatniej rozmowy z Księdzem Alojzym, w dniu Jego imienin – 21 czerwca 2019 r. umówił się z nami na osobiste spotkanie w październiku. Ksiądz Profesor miał zamieszkać w kamienicy, w której mieści się obecnie nasza siedziba; obiecał, że będzie częstym gościem i jak to sympatycznie ujął: „będę teraz do waszej dyspozycji”.

Wierzymy, że jest do naszej „dyspozycji”, ale inaczej – wspiera nas przed obliczem Pana i wyprasza potrzebne łaski.