WSPOMNIENIE – MARIA WITKOWSKA (1928-2018)

21.06.2018 r. wspominaliśmy śp. Marię Witkowską (dyrektora finansowego ds. socjalnych w Firmie Bruk-Bet w Niecieczy) – Członka Honorowego KSW. Mszę św. w intencji zmarłej koncelebrowali – ks. Wiesław Frączek – dekanalny duszpasterz nauczycieli, dekanatu Tarnów-Południe, ks. Marcin Baran – dyrektor Wydz. Duszpasterstwa Młodzieży i prezes KCEM KANA pod przewodnictwem ks. prof. Michał Drożdż (UP JPII) – asystenta kościelnego KSW w Tarnowie. Został wyświetlony film o życiu i pracy śp. Marii oraz pokaz multimedialny. Przedstawiciele różnych grup i stowarzyszeń dzielili się swoimi przeżyciami ze spotkań z Panią Marią. W spotkaniu uczestniczyła rodzina zmarłej, syn – Krzysztof Witkowski – prezes firmy BRUK-BET w Niecieczy z małżonką Danutą i synami – Krzysztofem i Maksymilianem.
Kończąc spotkanie wiceprezes KSW Oddział w Tarnowie, pełniąca także funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia w Polsce – Magdalena Urbańska, zwracając się do syna śp. Marii, powiedziała: „Z takiej Mamy można być tylko dumnym. Wszyscy, którzy Ją znali, choć raz spotkali, mieli szansę stać się kimś lepszym, bo promieniowała Dobrem. Jestem przekonana, że była narzędziem Opatrzności w dziele naprawiania świata i ludzi. To, że umarła, niewątpliwie jest powodem do smutku, ale takiego pogodnego, podbudowanego nadzieją, wręcz wiarą, że z naddatkiem wypełniła powierzoną jej rolę życiową. A teraz odpoczywa zasłużenie na zielonych, niebiańskich pastwiskach wpatrzona w uwielbione oblicze Boga.”
Prezes Oddziału KSW w Tarnowie – Danuta Ciszek – przekazała na ręce p. Krzysztofa Witkowskiego dokumentację związaną z honorowym członkowstwem śp. Mamy w KSW oraz list okolicznościowy, w którym Zarząd Oddziału KSW w Tarnowie przekazał podziękowanie za całokształt współpracy z śp. Marią Witkowską, podkreślając Jej zaangażowanie na rzecz wychowania młodego pokolenia.