REKOLEKCJE „Nauczyciel – katolik wobec wyzwań współczesnego świata”

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje organizowane przez

Zarząd Główny Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców,

które odbędą się w dniach 15-17.11.2019 r.

w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku k/Lublińca.

Zmiany zachodzące w społeczeństwie w obecnych czasach stawiają nieoczekiwane wyzwania wobec nauczycieli – katolików. Stawianie wiary na marginesie życiowego doświadczenia przez współczesnego człowieka, szczególnie młodego, sprawia, że szkoła staje się miejscem konfrontacji odmiennych światopoglądów, stylów życia, wreszcie rozumienia wartości i szerzej – roli edukacji i wychowania.

Wielu z nas doświadcza tej konfrontacji – w pokoju nauczycielskim, w klasie, wycieczkach, na konferencjach czy szkoleniach. Wielu z nas zapewne umie roztropnie i właściwie zareagować: obronić swój punkt widzenia, spokojnie i rzeczowo argumentować. Ale wielu nie potrafi sprzeciwić się dominującej w danym środowisku „narracji”, często czuje zagubienie i bezradność.

A przecież wszystkim nam zależy, żeby nasi uczniowie wzrastali na ludzi prawych i światłych; pragniemy im w tym wzrastaniu towarzyszyć. Nie możemy udawać, że to nie nasza sprawa.

Kierujemy zaproszenie do wszystkich nauczycieli i wychowawców – katolików; nie tylko związanych z Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców. Zapraszamy na rekolekcje zarówno tych, którzy radzą sobie z tymi wyzwaniami dobrze i chętnie podzielą się doświadczeniami, jak i tych, którzy chcieliby posłuchać, co i jak można mówić i robić.

Zaproszeni goście, w tym ksiądz biskup Andrzej Iwanecki i ksiądz profesor Michał Drożdż dostarczą refleksji teoretycznej, ale planujemy sporo czasu przeznaczyć na dyskusje i wymianę myśli.

 

DO POBRANIA:

  1. Szczegółowy Program Rekolekcji:  Program Rekolekcji KOKOTEK 2019.docx
  2. Karta zgłoszenia: Rekolekcje Kokotek 2019 – Karta zgłoszeniowa
  3. Plakat: PLAKAT.docx